Екс-генсек НАТО: санкції – єдиний інструмент, який ми маємо проти РФ

Вівторок, 21 червня 2016, 12:56

Економічні санкції – єдиний альтернативний інструмент для тиску на Росію, через її дії в Україні, якщо військова конфронтація небажана.

Про це заявив колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен в інтерв’ю Європейській правді.

"Очевидно, що зараз санкції буде продовжено на півроку. Що буде далі – потребує обговорення. Так, ви маєте рацію: ми бачимо, що і бізнес-кола, і парламентарі у Західній Європі обговорюють послаблення санкцій. Але наразі РФ не виконує свою частину Мінських угод, і я не думаю, що умови для полегшення санкцій будуть виконані. Навпаки, я вважаю, що санкції – єдиний інструмент, який ми маємо проти Росії", - сказав Расмуссен.

Він також відзначив, що коли західні політики наступного року будуть ухвалювати рішення, чи продовжувати санкції, вони також дивитимуться на те, чи тривають реформи в Україні.

"Звісно, немає прямого зв’язку між санкціями та реформами: економічні обмеження були запроваджені для тиску на Росію, а не для просування змін в Україні. Але на практиці в західних столицях тяжіють до того, щоб пов’язувати ці речі", - відзначив він.

Як повідомлялося, Європейський союз попередньо погодив рішення продовжити економічні санкції проти Росії ще на півроку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?