У ЄС дійшли згоди щодо бюджету на 2017 рік

Четвер, 17 листопада 2016, 11:28

Європейські інституції 17 листопада дійшли згоди щодо проекту бюджету на 2017 рік. За пропозицією Єврокомісії, у 2017 році ЄС буде витрачати більше грошей на забезпечення конкурентоспроможності та захисту країн блоку.

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

Крім того, більше грошей піде на сприяння прийому та інтеграції біженців та усунення першопричин міграції в країнах походження та транзиту. 

Зазначається, що в рамках бюджету ЄС на 2017 рік, €157.9 млрд євро закладено у витратах та €134.5 млрд на оплату кредитів.

Майже половина коштів - €74,9 млрд будуть йти на стимулювання економічного зростання, зайнятості та конкурентоспроможності.

На підтримку європейських фермерів закладено 42,6 млрд євро.

Окрім того, майже €6 млрд. - на посилення захисту зовнішніх кордонів ЄС та на вирішення міграційного кризи.

Зазначається, що половина цієї суми буде йти на фінансування заходів в межах ЄС, а інша половина - за межами ЄС для усунення корінних причин міграції.

Як частина цього, 200 мільйонів євро буде спрямовано на новий інструмент для надання гуманітарної допомоги в рамках ЄС.

Європейський парламент та Рада мають офіційно затвердити погоджений проект бюджету.

Нагадаємо, Європейська комісія попередила, що вісім країн єврозони, включаючи Італію, ризикують порушити правила ЄС через надмірний бюджетний дефіцит.

Згідно з правилами ЄС, держави-члени не повинні перевищувати річний дефіцит у розмірі 3% від їх загального обсягу виробництва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua