ЄС має об'єднатися проти тривожних заяв нової адміністрації США - Туск

Вівторок, 31 січня 2017, 15:02

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що президент США Дональд Трамп приєднався до Росії, Китаю і радикального ісламу серед загроз для Європи, і закликав європейців триматися разом, щоб уникнути домінування трьох інших континентальних держав.

Про це йдеться у листі Туска лідерам країн ЄС напередодні саміту на Мальті, який відбудеться у п'ятницю.

"Напористий Китай, особливо на морі, агресивна політика РФ по відношенню до України та інших її сусідів, війни, терор і анархія на Близькому Сході і в Африці, де радикальний іслам відіграє головну роль, а також тривожні заяви нової американської адміністрації – все це робить наше майбутнє досить непередбачуваним", - йдеться у листі.

У багатьох європейських столицях негативно відреагували на перші політичні  кроки Трампа, зокрема, на заборону в'їзду для біженців та громадян з семи мусульманських країнах. У Брюсселі також занепокоєні тим, що Трамп підтримав вихід Великої Британії.

"Зміни в Вашингтоні ставлять Європейський Союз в скрутну ситуацію; нова адміністрація може поставити під сумнів останні 70 років американської зовнішньої політики", - зазначив Туск.

"Ми не можемо здатися тим, хто хоче послабити або скасувати Трансатлантичний зв'язок, без якого неможливий світовий порядок і мир. Ми повинні нагадати нашим американським друзям їх власний девіз: разом ми вистоїмо, розділені ми впадемо", - додав Туск.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua