Глава місії ЄС про реформу прокуратури: нові люди треба на всіх її рівнях

Понеділок, 6 лютого 2017, 15:25

Для реформи прокуратури необхідно, щоб нові люди приходили як на найнижчий, так і на найвищий її рівень.

Про це заявив голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас в інтерв'ю "Європейській правді".

Він нагадав слова генерального прокурора, що із понад 600 нових прокурорів, відібраних на конкурсі в 2016 році, понад 70% – люди не з системи.

"Ми дуже вітаємо те, що в таку закриту структуру, як прокуратура, приходять люди ззовні, люди з новим способом мислення. Але цього недостатньо" - зазначив глава КМЄС.

"Прийняті за конкурсом люди йдуть на найнижчий рівень, у місцеві прокуратури. А потрібні зміни і на регіональному рівні, і в ГПУ. Тільки так можна щось змінити" - наголосив він.

За словами Ланчінскаса, саме у цьому питанні місія співпрацює з ГПУ.

"Ми домовилися, що допоможемо їм провести аудит прокурорської системи, створити систему оцінки прокурорів і офісів прокуратури", - розповів Ланчінскас.

"Нам, міжнародним донорам та організаціям, які працюють в Україні, хотілося б бачити більше нових людей на всіх рівнях прокуратури. Це потрібно для оновлення організації, це потрібно для довіри людей, для ефективності" - підкреслив глава КМЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?