Німецький експорт в Україну в 2016 році зріс на 18% після двох років падіння

Середа, 1 березня 2017, 18:49

Упродовж 2016 року німецькі компанії та підприємства експортували товарів та послуг до України на 550 мільйонів євро, або на 18% більше, ніж роком раніше

Про це свідчать дані Східного комітету німецької економіки, повідомляє Deutsche Welle.

Керівник комітету Вольфганг Бюхеле зазначив, що Україна відновлює свої позиції як важливий економічний партнер Німеччини.

"Після двох років рецесії Україна знову заявляє про себе як про ринок, що зростає, тож збільшується й зацікавленість німецького бізнесу… 2016 року істотно зріс не лише наш експорт, а й імпорт звідти, збільшившись на 6,5%", - сказав Бюхеле.

Водночас аналітики Східного комітету німецької економіки зауважують, що впродовж 2016 року німецький експорт до країн Східної Європи зростав швидшими темпами, ніж вивіз товарів та послуг з Німеччини в цілому.

За 2016 рік німецький експорт загалом додав близько 1%, а до 21 східноєвропейської країни, на які поширюється діяльність Східного комітету німецької економіки, - зріс майже на 4%. В грошовому вираженні експорт до цих країн становив 53,9 мільярда євро, що на 2 мільярди більше, ніж 2015 року.

Серед країн Східної Європи найвищі темпи зростання німецького експорту зафіксували також до Хорватії (плюс 12 відсотків) та Румунії (плюс 11 відсотків). До Росії німецькі компанії експортували 2016 року товарів та послуг на суму 21,6 мільярда євро, що на 0,3 відсотка менше, ніж 2015 року.

Нагадаємо, у 2016 році, з початком тимчасового застосування Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, український експорт до Євросоюзу зріс на 3,7%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.