Рютте: дії Туреччини дивують, треба зробити все для деескалації

Неділя, 12 березня 2017, 13:29

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте назвав дивними дії турецького уряду і заявив, що необхідно зробити все необхідне для деескалації напруження між двома країнами.

Про це повідомляє NOS.

"Я наче опинився в якомусь неправильному кіно", - сказав він, додавши, що зробить все можливе, аби розрядити ситуацію. "Я ніколи не був у такій ситуація, але ми хочемо бути наймудрішою із сторін", - додав він.

Рютте розповів, що вчора він вісім разів дзвонив своєму турецькому колезі Біналі Йилдириму, востаннє близько другої години ночі, коли відбувалися нічні сутички у Роттердамі.

Рютте наголосив, що погрози санкцій з боку Туреччини беззмістовні і його уряд не піддається шантажу. Візит міністра у справах сім’ї та соцполітики, яку згодом видворили з країни, він назвав неприйнятним.

"Вона була небажаним гостем тут", - сказав Рютте, додавши, що міністр спробувала використати складні маневри відволікання, щоб уникнути поліції.

За словами прем'єра Нідерландів, він мав повне право відмовити міністру у візиті. Міністри, за його словами, не мають ніякого імунітету, як стверджує турецький уряд.

Рютте назвав нічні заворушення в Роттердамі навколо повернення турецького міністра абсолютно неприйнятними.

"Кожна людина повинна зберігати порядність," сказав він.

Прем'єр-міністр сказав, що поважає дії поліції в Роттердамі, а також похвалив мера міста.

Нагадаємо, МЗС Туреччини рекомендувало послу Нідерландів, який перебуває зараз у відпустці, певний час не повертатися до виконання своїх обов'язків.

Як відомо, у суботу влада Нідерландів вирішила вислати турецького міністра у справах сім'ї Фатму Бетуль Саян Каю, так як її візит загрожував громадській безпеці на тлі загострення голландсько-турецьких відносин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.