Європейські союзники по НАТО у 2016 році дещо збільшили видатки на оборону

Понеділок, 13 березня 2017, 15:43

Витрати на оборону європейських країн НАТО у 2016 році збільшилися у порівнянні з попереднім роком, проте ще далекі від задекларованого рівня 2% ВВП – на такий рівень вийшли лише чотири країни.

Про це пише Reuters з посиланням на дані Альянсу.

У НАТО повідомили, що оборонні витрати США в минулому році становила 3,61% ВВП у порівнянні з 3,58% в 2015 році. Тоді як для європейських союзників по НАТО витрати минулого року в середньому становили 1,47%, а у 2015-му – 1,44%.

Загалом для всіх союзників по НАТО витрати на оборону в 2016 році в середньому становили 2,43% проти 2,40% у 2015 році.

У звіті відзначається, що лише чотирьох європейські країни НАТО: Естонія, Греція, Польща та Велика Британія минулого року досягнули рівня 2% ВВП на оборону.

При цьому Франція витрачала минулого року 1,79% на оборону.

Німеччина стояла на 1,2% тоді як у 2015 цей показник для ФРН становив 1,18%.

Нагадаємо, під час лютневого візиту в Брюссель міністр оборони США Джеймс Меттіс попередив членів НАТО, що Вашингтон може зменшити свої зобов'язання перед Альянсом, якщо союзники не виділятимуть достатньо коштів на оборону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?