МЗС Литви попросило Німеччину про передачу Акта про незалежність 1918 року

П'ятниця, 31 березня 2017, 10:05

Глава Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс звернувся до міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Габріеля з проханням про передачу Литві Акта 16 лютого, знайденого в дипломатичному архіві в Берліні.

Про це повідомляє Delfi.lt.

"Я сказав, що для нас це один з найважливіших історичних документів, і ми хотіли б, щоб він потрапив в Литву", - сказав Лінкявічюс.

За словами Лінкявічюса, обговорення цього питання планують продовжити 31 березня в Брюсселі.

Міністр зауважив, що Габріель обіцяв привезти на зустріч факсиміле документа і представити характеристику юридичної ситуації з цього питання.

Лінкявічюс також сказав, що в розмові попросив дозволити литовським вченим вивчити документи, пов'язані з відновленням незалежності Литви, Габріель обіцяв виступити посередником у цьому питанні.

Акт 16 лютого в дипломатичному архіві 29 березня знайшов професор університету ім. Вітаутаса Великого Людас Мажиліс. Історики вважають, що цей документ, підписаний 20-ю підписантами, 99 років тому німецьким дипломатам міг передати підписант Юргіс Шауліс. Припускають, що 16 лютого 1918 року могли підписати кілька таких актів, а місцезнаходження інших невідоме.

Президент Даля Грибаускайте 30 березня повідомила, що її команда зв'язалася з офісом Ангели Меркель і почала досліджувати можливість повернення документа в Литву.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".