Литва побудує паркан на кордоні з Калінінградською областю

Субота, 14 січня 2017, 17:53

Литва запланувала в бюджеті на 2017 рік кошти на будівництво огорожі на кордоні з Калінінградською областю.

Про це повідомляє Lietuvos žinios.

На сьогоднішній день кордон між Литвою і Росією позначений лише спеціальними знаками і 13-метровою контрольною смугою.

Литва буде зміцнювати кордон не тільки за рахунок бюджету, але і за рахунок коштів фонду публічної безпеки ЄС – на ці гроші придбають сучасну систему спостереження за кордоном.

Очікується, що дасть можливість ефективніше захистити економічні інтереси Литви та інших країн ЄС.

Міністр внутрішніх справ Литви Еймутіс Місюнас сказав, що у цьому році вперше за весь період незалежності виділяють близько 3,6 млн. євро на будівництво стіни на кордоні з Калінінградською областю.

"Цих коштів має бути достатньо. Поруч з парканом буде встановлена сучасна система спостереження, на неї кошти планують знайти у наступному році", – сказав Місюнас.

За словами міністра, це буде не "китайська стіна", а всього лише укріплена огорожа, щоб не проникали контрабандисти, нелегали. Роботи повинні завершити в цьому році.

Паркан побудують на ділянці 135 км - від Виштитіса до Німану (де перетинаються кордони Польщі, Литви та Росії). Досі Литва будувала тільки паркан на кордоні з Білоруссю. Там він встановлений на відрізку в 100 км.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.