Генсек НАТО: необхідно виконувати Мінськ і припинити вогонь на Донбасі

П'ятниця, 31 березня 2017, 18:01

НАТО продовжує діалог з Росією щодо ситуації в Україні і закликає до виконання Мінських угод, які є єдиною можливістю вирішити конфлікт на Донбасі.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції у Брюсселі.

"Єдиний шлях для мирного вирішення – це виконання Мінських домовленостей і встановлення режиму припинення вогню. Також необхідно надати повний доступ спостерігачам ОБСЄ, щоб вони могли підтвердити відведення важкого озброєння", - сказав Столтенберг.

Він розповів, що міністри закордонних справ країн НАТО сьогодні обговорювали спільний підхід до дій РФ.

В обговорення також брали участь міністри з Фінляндії та Швеції (ці країни не є членами НАТО), і верховний представник ЄС з політики безпеки Федеріка Могеріні.

"Надійна оборона і стримування забезпечує міцну основу для нашого діалогу з Росією і вчорашнє засіданні Ради Росія-НАТО було наочною демонстрацією нашої прихильності до діалогу. Звичайно, цей діалог дуже складний. Вчора було дуже складне обговорення щодо України. Але ми досягли певного прогресу, наприклад, з питань передбачуваності, прозорості", - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.