У ЄС 16 країн домовилися про створення Європейської прокуратури

Понеділок, 3 квітня 2017, 18:43

Шістнадцять держав-членів ЄС повідомили три інституції про свій намір розпочати створення Європейської прокуратури для протидії корупції у сфері використання бюджетних коштів.

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.

Планується, що Європейська Прокуратура буде займатися розслідуванням кримінальним переслідуванням та притягненням до відповідальності осіб, які вчинили злочини проти фінансових інтересів ЄС.

На даний момент в ініціативі беруть участь лише 16 країн-членів.

Лист-повідомлення інституції ЄС отримали з підписами від наступних держав: Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Німеччина, Греція, Іспанія, Фінляндія, Франція, Литва, Люксембург, Португалія, Румунія, Словенія і Словаччина.

Нагадаємо, нещодавно тринадцять країн-членів Євросоюзу домовилися про створення Європейської прокуратури для боротьби з фінансовими злочинами. Вони написали спільний лист керівництву інститутів ЄС.

Раніше повідомлялося, що ініціативу відхилили скептично налаштовані уряди Польщі та Угорщини, а також Швеція. Вони аргументують тим, що прокуратура ЄС може підірвати незалежність національних правоохоронних органів і передати занадто багато повноважень ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.