13 країн ЄС пропонують створити Європейську прокуратуру

Середа, 29 березня 2017, 21:02

Тринадцять країн-членів Євросоюзу домовилися про створення Європейської прокуратури для боротьби з фінансовими злочинами. Вони написали спільний лист керівництву інститутів ЄС.

Про це повідомляє Delfi.

Європейській прокуратурі передбачається довіряти розслідування злочинів, що завдають шкоди фінансам ЄС, наприклад, розкрадання податку на додану вартість (ПДВ), відмивання грошей або шахрайства.

Створення нового інституту підтримали Німеччина і Франція, а також міністри юстиції Болгарії, Чехії, Греції, Іспанії, Литви, Люксембургу, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії та Фінляндії.

Ініціативу відхилили скептично налаштовані уряди Польщі та Угорщини, а також Швеція. Вони аргументують тим, що прокуратура ЄС може підірвати незалежність національних правоохоронних органів і передати занадто багато повноважень ЄС.

Латвія і Естонія поки теж тримаються відсторонено, але дипломати не виключають, що вони приєднаються пізніше.

"Досягнутий після довгих дискусій компромісний варіант пропозиції щодо Європейської прокуратури по суті відповідає позиції Литви, однак, єдиного рішення, на жаль, немає. Литва знаходиться серед тих країн, які висловлюються за більш тісне співробітництво при заснуванні цього важливого інституту і за участю в його діяльності", - сказала міністр юстиції Литви Мілда Вайнюте. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?