Росія названа головною загрозою в Концепції оборони Польщі

Вівторок, 23 травня 2017, 13:57

Оборонна концепція Польщі стверджує, що головним джерелом нестабільності в регіоні і загрозою є Росія.

Концепція була розроблена на підставі зробленого в минулому місяці Стратегічного оборонного огляду, передає Rzeczpospolita.

Автори Концепції вважають, що розпалювання Москвою конфлікту регіонального масштабу за участю одної або кількох держав НАТО є реальною перспективою.

До головних загроз і викликів Концепція зараховує агресивну політику Росії, яка прагне зміцнити свої позиції шляхом порушення міжнародного права, застосування сили і примусу стосовно інших держав, спроб дестабілізації західних структур, таких як НАТО і ЄС.

"Особливе занепокоєння викликають випадки використання Росією збройних сил для реалізації політичних цілей" - стверджують автори документа.

У Концепції також згадані використання Росією кібератак і погроз застосування ядерної зброї.

Згідно з документом, "РФ лишається головним джерелом нестабільності поряд зі східним флангом НАТО", оскільки вона намагається встановити вплив на держави колишнього СРСР – Україну, Молдову Білорусь, держави Кавказу.

Хоча основним джерелом загроз у Концепції названа Росії, автори також згадують про "нестабільне сусідство південного флангу НАТО" - Близький Схід та Північну Африку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.