У Хорватії обрали нового спікера і змогли уникнути позачергових виборів

Субота, 6 травня 2017, 17:23

Керівна партія Хорватії, Хорватський демократичний союз, лишилася при владі, довівши, що досі має парламентську більшість і обравши нового спікера.

Про це повідомляє Balkan Insight.

У п’ятницю парламент Хорватії зміг обрати нового спікера, яким став член Хорватського демократичного союзу Гордан Яндроковіч. За його кандидатуру проголосували 76 депутатів, проти були 13.

Всього у парламенті Хорватії 151 місце, і 76 депутатів – це мінімальна кількість, необхідна для більшості.

Таким чином країні вдалося уникнути дострокових виборів, які могли відбутися в липні.

Як повідомлялося, урядова криза у країні почалася  після того як прем’єр-міністр Андрей Пленкович вимагав звільнення трьох міністрів, які є членами партії MOST – партнера Хорватського демократичного союзу по коаліції.

Міністри відмовилися голосувати на підтримку міністра фінансів Здравко Маріча під час вотуму недовіри, ініційованого опозицією. Вотум недовіри провалився, однак глава партії MOST і спікер Божо Петров заявив про свою відставку, поставив під сумнів факт наявності більшості у Хорватського демократичного союзу і закликав до дострокових виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.