Уряд підтримав приєднання України до конвенції Пан-Євро-Мед

Середа, 20 вересня 2017, 12:46

Уряд підтримав законопроект про приєднання України до Регіональної конвенції про Пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед).

Про це повідомила торговий представник України Наталія Микольська на своїй сторінці у Facebook.

Ініціатива Пан-Євро-Мед дозволяє використовувати в товарах сировину чи складові, що походять з країн, які є членами цієї угоди, та експортувати їх як продукцію власного виробництва.

Для повноцінної роботи Конвенції необхідно внести зміни до протоколів щодо правил походження чинних угод про вільну торгівлю, які Україна наразі має з країнами-учасницями Конвенції (ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Македонія, Молдова).

За підсумками 2016 року, експорт України до країн-учасниць Конвенції складає 53% всього експорту нашої держави. З них понад 40% - до країн ЄС, 4,2% - до Туреччини, 3,1% - до Єгипту.

За 6 місяців 2017 року частка українського експорту до країн Пан-Євро-Мед вже складає більше 50%, з них 40% - до країн ЄС.

Законопроект про приєднання до Пан-Євро-Мед ще має підтримати Верховна рада.

Раніше повідомлялося, що в уряді сподіваються, що угода Пан-Євро-Мед за оптимістичного сценарію офіційно запрацює для України з 1 січня 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: