Порошенко озвучив головні завдання на шляху до членства в ЄС

Четвер, 7 вересня 2017, 10:48

Україна має максимально наблизитися до критеріїв членства у ЄС і тоді членство у блоці стане лише питанням часу.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час щорічного послання до парламенту.

За його словами, зараз Україна повинна в повному обсязі виконати Угоду про асоціацію, але цим обмежуватися не можна.

"У липні на саміті Україна-ЄС українська сторона внесла на розгляд керівництву Євросоюзу нові ініціативи щодо нашого бачення стратегічного довгострокового співробітництва. Це асоціація з Шенгенською зоною, приєднання до митного союзу ЄС, приєднання до енергетичного союзу ЄС, вступ в дію спільного авіаційного простору та єдиного цифрового ринку", - сказав президент.

На переконання Порошенка, реалізація цих ініціатив "перетворить східні кордони України на східні кордони ЄС ще до того, як ми де-юре приєднаємося до Євросоюзу".

"Внаслідок такої стратегії ми максимально маємо наблизитися до критеріїв членства. Україна буде секторально інтегрована з ЄС майже як будь-яка країна Євросоюзу. І тоді питання про членство стане лише формальним питанням часу", - сказав Порошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.