Каталонія проголосувала за незалежність: понад 90% "за"

Понеділок, 2 жовтня 2017, 06:59

Женералітат (уряд) Каталонії оприлюднив попередні результати референдуму про незалежність.

Ці дані на прес-конференції оприлюднив офіційний речник Женералітату Жорді Турул.

Згідно з підрахунками, у референдумі взяли участь 2,3 млн осіб. За результатами обробки 95% бюлетенів, на підтримку незалежності проголосувало 2 020 144 каталонців, що складає 90,09%.

Проти проголосувало 176 566 осіб (7,8%). Решта бюлетенів були порожні (2%) або визнані недійсними (0,89%).

 

У каталонському уряді додатково звертають увагу, що іспанським поліцейським вдалося унеможливити голосування на 400 дільницях. На них мали проголосувати ще 770 тисяч осіб.

"Незалежність перемогла", - резюмує Турул.

Глава Женералітату Карлес Пучдемон у своєму спеціальному телезверненні заявив, що Каталонія отримала право на незалежну державу та готова до діалогу з Мадридом.

"Ми відкриті до пропозицій діалогу, який буде корисний, тільки якщо він буде вестися з повагою до каталонського народу. І ми відкриті до пропозицій про посередництво, яке могло б допомогти нам на цьому шляху", - повідомив Пучдемон.

Нагадаємо, у неділю в Каталонії пройшов заборонений Іспанією референдум про незалежність автономії.

Виборці від самого ранку вишикувалися в черги перед дільницями. Іспанська поліція після початку голосування вдалася до спроб заблокувати дільниці і вилучити виборчі урни. Поліцію Каталонії при цьому звинувачують у бездіяльності і невиконанні рішення суду.

Лідер Каталонії Карлес Пучдемон звинуватив іспанський уряд у невиправданому насильстві і заявив, що поліція стріляє у людей гумовими кулями. За останніми даними, кількість поранених у ході сутичок з поліцією в день референдуму склала 761 особи. Стан двох людей оцінюється як важкий.

Більшість європейських політиків, хоча й не визнали результати референдуму, але звинуватили Мадрид у застосуванні сили та закликали сторони до діалогу. До діалогу уряд закликають і опозиційні іспанські партії. У якості компромісу вони закликають до проведення повторного, вже легального, референдуму.

Зрештою, про готовність до діалогу заявив і голова уряду Іспанії Маріано Рахой, не уточнюючи, втім, чи готовий він на повторний референдум.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: