Командувач військ США в Європі: нам є чого повчитися в України

Четвер, 30 листопада 2017, 14:24

Генерал-лейтенант Бен Ходжес, який обіймає посаду командувача сухопутними військами США в Європі, запевняє, що американська армія має позитивний досвід співпраці з українськими колегами.

Про це він заявив у виступі на Львівському безпековому форумі, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Ми ніколи не стикалися з російськими військами, нам ніколи не доводилося протидіяти російській радіоелектронній боротьбі. А українські солдати мають цей досвід. Саме тому нам є чого навчитися в українських солдатів, і співпраця з Україною корисна для нас", - пояснив він.

Ходжес також розповів, що використання Україною американського військового обладнання, переданого українським військовим, дозволило США отримати унікальні дані польових випробувань.

"Наші радари (протигарматні радари, що дозволяють визначити місце, звідки ведеться  обстріл українських позицій) виявилися навіть кращими у використанні, ніж ми думали. Ми отримали кращі дані про їхню ефективність", - заявив генерал.

Він також повідомив, що вогонь російських військових знищив один з радарів, інші наразі "успішно працюють".

Нагадаємо, загальна сума допомоги США Україні за останні роки становить близько 750 млн доларів.

Від початку конфлікту на Донбасі Сполучені Штати постачають Києву тільки нелетальну допомогу, зокрема, броньовані автомобілі Humvee, безпілотники RQ-11B Raven і контрбатарейні радари та  допомагають у підготовці українських військових.

У листопаді Сенат США схвалив оборонний бюджет на наступний рік, що передбачає 350 мільйонів доларів на безпекову допомогу Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.