Президент Сербії скликає нараду через вбивство сербського політика у Косові

Вівторок, 16 січня 2018, 11:51

Президент Сербії Александар Вучич скликає термінову нараду з питань безпеки після того, як в Косові застрелили провідного сербського політика.

Про це повідомляє The Associated Press з посиланням на сербське державне телебачення.

Вучич також виступить із заявою для громадськості в 12.00 (за місцевим часом) у зв'язку зі смертю Олівера Івановича, який був застрелений у вівторок вранці у місті Косовська Мітровиця.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, невідомі відкрили вогонь по Івановичу поблизу офісу його партії.

Юрист політика підтвердив, що Іванович помер від ран, отриманих при нападі.

"Напад, швидше за все, посилить міжнаціональну напруженість в Косові, колишній сербській провінції, яка проголосила незалежність у 2008 році", - відзначає агентство.

Як відомо, Іванович - колишній чиновник сербського уряду та керівник політичної партії косівських сербів "Свобода, демократія, справедливість".

Суд Косова раніше засудив Івановича за скоєння військових злочинів під час війни 1998-99 роках. Однак цей вердикт був скасований. Саме в цей період триває перегляд даної справи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.