ЄС виключив 8 країн з чорного списку податкових гаваней

Вівторок, 23 січня 2018, 12:11
Версія для друку Коментарі

ЄС виключив 8 країн і територій зі списку юрисдикцій, які не співпрацюють з Євросоюзом у податковій сфері належним чином.

Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС.

"Барбадос, Гренада, Республіка Корея, Макао, Монголія, Панама, Туніс та Об’єднані Арабські Емірати переміщені до окремої категорії юрисдикцій, які підлягають пильному моніторингу", - йдеться у повідомленні.

Рада ЄС пояснила, що виключення країн з чорного списку офшорів базується на експертній оцінці зобов’язань на найвищому політичному рівні, взятих цими юрисдикціями щодо усунення недоліків, визначених ЄС.

"Наш перелік вже довів свою цінність. Юрисдикції по всьому світу працювали над тим, щоб взяти на себе зобов’язання реформувати свою політику", - сказав Владислав Горанов, міністр фінансів Болгарії, яка головує у Раді ЄС.

У чорному списку податкових гаваней і надалі лишаються 9 країн і територій. Водночас Рішення Ради ЄС містить рекомендації щодо скорочення цього списку у разі виконання необхідних кроків.

Юрисдикції, які залишаться в "чорному списку", це Американське Самоа, Бахрейн, Гуам, Маршаллові Острови, Намібія, Палау, Сент-Люсія, Самоа і Тринідад і Тобаго.

ЄС прийняв рішення створити єдиний "чорний список" після чергового витоку офшорних документів під назвою Panama Papers. Рекомендоване вилучення Панами може викликати особливий протест.

Представники ЄС заявили, що мета "чорного списку" - переконати юрисдикції стати більш прозорими.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Дмитро Шемелін, "Астерс"

Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців

Суд детально розглянув усі аргументи Клюєва щодо принципової незаконності санкцій – і відхилив їх один за одним... Це рішення навряд чи підриває європейський санкційний режим як такий або створює якісь потужні підстави для масового скасування санкцій...

Юрій Панченко, Європейська правда

Асоціація наполовину: звіт про відставання та успіхи євроінтеграції України

Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter