Країни Балтії запропонували збільшити бюджет ЄС після Brexit

П'ятниця, 16 лютого 2018, 14:46

Лідери країн Балтії хочуть розширити бюджет Євросоюзу після виходу Великої Британії з блоку і, можливо, створити "нові власні ресурси".

Про це йдеться у спільному листі прем'єр-міністрів Естонії та Латвії та президента Литви, повідомляє EUobserver.

Лідери трьох країн стверджують, що бюджет ЄС, який формується на сім років, повинен перевищувати 1 відсоток валового національного доходу 27 країн ЄС (без Британії).

"Ми готові обговорити шляхи збереження рівня поточної багаторічної фінансової структури, навіть після Brexit, шляхом збільшення внесків та, можливо, нових власних ресурсів для бюджету ЄС", - йдеться у листі.

Три країни також заявляють, що не слід робити жодних бюджетних скорочень у сфері досліджень, інновацій та молодіжної політики.

Вони також вимагають збільшення прямих виплат з бюджету ЄС своїм фермерам, відзначаючи, що "вони залишаються значно нижчими за середнє значення в ЄС".

На початку цього тижня єврокомісар з питань бюджету Гюнтер Еттінгер також говорив про збільшення семирічного бюджету. "З Brexit та іншими змінами в майбутньому одного відсотку буде недостатньо", - сказав він.

Остаточна пропозиція Європейської комісії щодо формування нового бюджету очікується не раніше травня. Поточний бюджет розрахований до 2020 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua