Словенія поскаржилась в ЄК на невиконання Хорватією рішення арбітражу щодо кордону

П'ятниця, 16 березня 2018, 13:42

Словенія передала Єврокомісії лист, в якому виклала суть своїх претензій до Хорватії через невиконання нею рішення арбітражу щодо кордону.

Про це повідомляє словенська агенція STA.

Лист, який став першим кроком у плані Словенії позиватися до Хорватії у суді ЄС, був переданий послом Словенії в ЄС Янезом Ленарчичем голові кабінету президента Єврокомісії Кларі Мартінес Алберолі. Представник Єврокомісії на брифінгу у Брюсселі підтвердив отримання листа і зазначив, що ЄК вивчає його відповідно до процедур.

Конкретний зміст листа лишається конфіденційним, однак відомо, що він містить конкретні позиції, в яких, на думку Словенії, Хорватією було порушене законодавство ЄС.

Єврокомісія тепер має три місяці на те, щоб відповісти на лист і вирішити, чи розпочинати процедуру в Суді ЄС щодо Хорватії. Якщо Єврокомісія відмовить, Словенія сама подасть позов.

Нагадаємо, згідно з рішенням арбітражного суду, Словенії відійшли три чверті площі Піранської затоки, також вона отримала право вільного проходу до міжнародних вод через хорватські територіальні води в Адріатичному морі. Цей коридор повинен бути шириною близько 2,5 морських миль (4,63 км). Європейська комісія висловила підтримку арбітражній процедурі та закликала виконати рішення.

У Хорватії назвали рішення суду заангажованим, відмовившись його виконувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.