В ЄС передали Україні непублічний документ з переліком пріоритетних реформ

Понеділок, 19 березня 2018, 10:09

13 країн-членів Євросоюзу підготували до Ради ЄС на рівні глав МЗС непублічний документ зі своїм поглядом на останні тенденції, звершення та виклики, з якими стикнулася Україна. 

Про це йдеться у статті "Як зберегти Україну на шляху реформ: непублічна доповідь країн-членів ЄС".

Документ підготували Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Ірландія, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, Словенія, Швеція та Велика Британія. Його передадуть у понеділок главі МЗС України Павлу Клімкіну, який перебуває з візитом у Брюсселі.

Автори документа наголошують, що процес змін в Україні досяг критичної точки, і висловлюють готовність підтримувати бажання українців змінювати країну, рухати її до того майбутнього, яке вони самі обрали. 

"Нещодавно розпочалося багато важливих реформ – пенсійна, освітня та медична, але їхнє виконання часто відстає від планів або навіть завмерло на самому початку. Уряд не повністю дотримується критеріїв, погоджених з ЄС та МВФ", - водночас наголошується у документі, автори якого поділяють занепокоєність експертів і активістів щодо "відкату" реформ.

У цьому контексті 13 країн-членів ЄС наголошують на необхідності продовження боротьби з корупцією і створення Антикорупційного суду згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.

"Нові можливості для України надасть конференція з питань реформ, яка відбудеться в Копенгагені 27 червня. Ми закликаємо українське керівництво використати переваги цієї Конференції як рушійної сили змін, як важливого етапу проведення реформ та як засобу зміцнення громадської довіри до того, що лідери України справді мають політичну волю до проведення реформ", - йдеться у документі.

Також автори документа переконані у необхідності посилити залежність допомоги ЄС від умов, що стимулюють реальний прогрес реформ у ключових сферах; і надалі пропонувати довгострокові, але гнучкі програми допомоги на додаток до більш цілеспрямованої технічної допомоги – зокрема, для виконання асоціації;  продовжувати підтримку громадянського суспільства, а також допомагати у протидії російській агресії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.