Україна передала НАТО дані про розробку Росією біологічної й хімічної зброї

Неділя, 27 травня 2018, 10:45

Українська делегація в Парламентській асамблеї НАТО передала Альянсу доповідь щодо розробки Росією біологічної та хімічної зброї.

Про це заявила у своєму Facebook голова постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз.

"Як мінімум останні три роки Росія веде дослідження вірусів геморагічних лихоманок, зокрема Ебола та Марбург, видаючи це за спроби розробки вакцин. Насправді мова йде про повернення до радянських розробок поєднання Ебола з вірусом віспи. Це підтверджує аналіз більш ніж п‘яти тисяч позицій державних закупівель та наукової активності декількох російських установ, що знаходяться під МО РФ", - написала вона.

 

Інша дослідницька установа активно проводить дослідження, що вказують на розробку РФ нових бойових отруйних речовин з властивостями нервово-паралітичних газів, зазначила Фріз.

Під час засідання асамблеї Фріз також запропонувала включити положення про можливе застосування Росією біологічної та хімічної зброї в рамках гібридних дій до спеціального рапорту з протидії гібридним загрозам РФ, передає Укрінформ.

"Нами було проаналізовано питання щодо активізації Росією досліджень, які спрямовані на розробку хімічної та біологічної зброї масового ураження, яку може бути застосовано Росією в рамках гібридних дій проти деяких країн. Я вам надам цей звіт. Можливо, ви зможете використати його для внесення ще одного пункту в якості гібридних загроз Росії для цивілізованих країн", - заявила вона.

Під час засідання ПА НАТО в суботу у Варшаві британський парламентарій Лорд Джоплінг представив проект спеціального рапорту з протидії гібридним загрозам Росії. Парламентська асамблея НАТО заснована у 1955 році і є консультативним міжпарламентським органом Альянсу.

Як відомо, засідання ради Росія-НАТО пройде наступного тижня у четвер, 31 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua