Кількість журналістів у країнах ЄС збільшилась на 10% - Євростат

Четвер, 3 травня 2018, 11:52

Майже мільйон осіб працювали авторами, журналістами або лінгвістами в країнах Європейського Союзу у 2017 році.

Про це повідомляє Євростат з нагоди Всесвітнього дня свободи преси.

Майже половина з них були журналістами (400 тисяч осіб або 0,2% від загальної зайнятості). Порівняно з 2012 роком кількість журналістів в країнах ЄС зросла на 38 тисяч або на 10%.

Загалом 1,2 мільйона людей (або 0,5% загальної зайнятості) працювали у видавничій сфері (публікація газет, журналів), тоді як близько 400 тисяч були залучені до інших інформаційних послуг, таких як обробка даних, хостинг веб-сайтів або робота в інформаційних агентствах.

Дані про кількість журналістів у 2017 році були доступними для 18 держав-членів ЄС, а саме Бельгії, Чехії, Німеччини, Естонії, Франції, Хорватії, Італії, Кіпру, Люксембургу, Угорщини, Нідерландів, Австрії, Польщі, Словенії, Словаччини, Фінляндії, Швеції та Великої Британії.

З цих країн найбільша частка журналістів була зареєстрована в Естонії та Швеції (0,5% від загальної зайнятості), далі йдуть Нідерланди, Фінляндія та Німеччина (вище 0,3%).

Словаччина та Польща перебували на протилежному кінці шкали (0,1%), а потім Італія, Чехія, Бельгія, Франція, Угорщина та Люксембург (всі - нижче 0,2%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.