ЗМІ: блок Меркель - за крок від розколу

Четвер, 14 червня 2018, 15:25

Баварський союзник глави уряду Німеччини Ангели Меркель - партія Християнсько-соціальний союз (ХСС) - розглядає можливість виходу з парламентського блоку з Християнсько-демократичним союзом (ХДС), очолюваного канцлером.

Про це заявив один з провідних депутатів від баварської ХСС газеті Augsburger Allgemeine.

"Для спільної фракції нам може бути дуже тісно. Ми не далеко від розпаду", - сказав він.

У четвер у блоці Ангели Меркель поглибились розбіжності щодо міграційної політики, які загрожують затяжною політичною кризою. Основна суперечка між міністром внутрішніх справ Горстом Зеєгофером та Меркель полягає в тому, що глава МЗС, який одночасно очолює ХСС, вимагає дозволу для прикордонних земель відмовляти шукачам притулку, якщо вони зареєструвалися в іншій державі ЄС або якщо у Німеччині їм вже було відмовлено в притулку.

Меркель прагне уникнути односторонніх кроків Німеччини, які можуть роздратувати інші країни-члени ЄС та ще більше послабити зусилля, спрямовані на спільну міграційну політику для всього ЄС.

Голова баварського уряду від ХСС Маркус Зьодер заявив, що партія не піде на жодні "напівзаходи". А очільник МВС Зеєгофер виставив Меркель ультиматум: якщо канцлерка не пристане на жорсткіше відсіювання мігрантів, він почне втілювати ці кроки в односторонньому порядку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua