США застерегли Німеччину, Францію і Британію від спроб обійти санкції проти Ірану

Неділя, 29 липня 2018, 15:18

Провідні сенатори-республіканці США застерігають уряди Німеччини, Франції та Великої Британії від наміру обійти санкції проти Ірану і погрожують наслідками.

Відповідний лист підписали 10 сенаторів-республіканців, повідомляє t-online.de.

Лист було направлено послам Німеччини, Франції і Великої Британії у Вашингтоні.

У листі, серед іншого, сенатори Марко Рубіо і Тед Крус висловлюють заклопотаність у зв'язку з тим, що європейські уряди можуть розробляти плани "обходити або підривати санкції".

"Такі спроби слід розглядати як особливо тривожні. Адже санкції аж ніяк не нові - вони прийняті на основі законів, які Конгрес США прийняв багато років тому, серед іншого, щоб стримати іранську ракетну програму. Закони були підписані президентом США Бараком Обамою і відновлені президентом США Дональдом Трампом", - йдеться в листі.

У червні уряди Німеччини, Франції та Британії безуспішно вимагали звільнення своїх компаній від санкцій США. Вони також хочуть зберегти ядерну угоду з Іраном після виходу з неї США і допомогти Ірану економічно.

Як відомо, на початку травня Дональд Трамп оголосив про вихід США зі Спільного всеосяжного плану дій - ядерного угоди, укладеної в 2015 році між Іраном і "шісткою" міжнародних посередників (Росія, США, Великобританія, Китай, Франція і Німеччина), а також про відновлення санкцій щодо Тегерана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?