КС оприлюднив деталі легалізації марихуани в Грузії: курити можна, але не в школах

Понеділок, 30 липня 2018, 19:12

Конституційний суд Грузії підтвердив ухвалення рішення про скасування відповідальності за вживання марихуани.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті КС.

Як повідомляла Європейська правда, у понеділок Конституційний суд Грузії ухвалив рішення про скасування адміністративної відповідальності за вживання та зберігання марихуани без мети її продажу. У своєму рішенні суд зазначив, що споживання марихуани представляє дію, захищену правом на вільний розвиток особистості, а людина, яка вживає цей легкий наркотик, наносить шкоду собі, а не суспільству.

Це рішення стало наступним кроком на шляху до повної легалізації марихуани. До того, у 2016 році, КС зняв кримінальну відповідальність за її зберігання у значних обсягах (понад 70 грам), а далі – скасував кримінальну відповідальність за придбання та зберігання менших обсягів (від 5 грам). Новим рішенням скасовані також санкції у кодексі про адміністративні проступки.

Водночас, у повідомленні для преси від 30 липня Конституційний суд Грузії зауважив, що це рішення не скасовує інших заборон.

"Суд знайшов, що покарання за вживання марихуани є обґрунтованим, якщо ця дія відбувається у освітніх установах, публічних місцях, в транспорті, в присутності неповнолітніх тощо", - йдеться у повідомленні.

Також не було скасовано покарання за продаж марихуани.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua