Президент Косова відкинув сербську ідею поділу країни за етнічними лініями

Вівторок, 31 липня 2018, 18:42

Президент Косова Хашим Тачі виключив ідею поділу країни з Сербією за етнічними лініями.

Про це повідомляє Reuters.

Тачі має зустрітися зі своїм сербським колегою Александаром Вучичем після літньої перерви у діалозі, який проходить з 2013 року за підтримки ЄС. Досі сторонам не вдалося досягти значного прогресу у нормалізації відносин між Белградом і Приштиною.

Президент Косова відкинув ідею, що країна, яка має албанську більшість і сербську меншину, повинна бути поділена.

"Я хочу запевнити народ Косова, що не буде сили, яка змусить Косово обговорювати і погодитися на поділ. Для досягнення взаємного визнання ми повинні якнайшвидше домовитися з Сербією" – наголосив Тачі.

Як відомо, Євросоюз веде переговори про вступ із Сербією з 2014 року, але Брюссель наголошує, що жоден майбутній член ЄС не може мати територіальних або прикордонних суперечок.

Сербія не визнає незалежності Косова, проголошеної в 2008 році. Президент Сербії Александар Вучич наполягає: будь-яка майбутня угода з Косовом повинна бути результатом компромісу, ймовірно, референдуму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.