Уряд Британії виділяє додаткові 900 млн євро на оборону – ЗМІ

Понеділок, 6 серпня 2018, 13:40

Уряд Британії погодився виділити цього річ додаткові 800 млн фунтів стерлінгів (близько 900 млн євро) на оборону, однак довгострокове збільшення витрат поки не розглядається.

Про це повідомляє The Times.

Міністр оборони Гевін Вільямсон на початку року провів перегляд оборонних витрат, і з’ясувалося, що міністерству не вистачає щонайменше 2,25 млрд євро щороку для реалізації десятилітнього плану з купівлі нових військових літаків, супутників, кораблів та субмарин.

Оборонний комітет британського парламенту погодився з тим, що військові витрати необхідно збільшувати з 2% до 3% від ВВП, до 22,5 млрд євро на рік. Вільямсон просить про збільшення на 4,5 млрд євро на рік.

Уряд у березні виділив на армію додаткові кошти у розмірі 800 млн фунтів, така ж сума буде виділена до кінця цього фінансового року. Втім, вона все ще не відповідає вимогам.

Газета зазначає, що на збільшення оборонного бюджету вплинула погроза протесту серед консервативних парламентарів. Один з членів британського кабінету міністрів сказав, що близько 50 парламентарів будуть готові протидіяти рішенням уряду цієї осені, якщо вимоги військового відомства про додаткові кошти не будуть задоволені.

Така загроза бунту зростає на тлі зростаючої стурбованості щодо прогалин у можливостях Великої Британії, в тому числі брак військової техніки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua