Уряд Угорщини звинуватив Швецію у "промігрантській" політиці і чинитиме опір в Суді ЄС

Середа, 8 серпня 2018, 10:59

Політичне керівництво Швеції "широко відоме як промігрантське" і вже "затопило" свою власну країну мігрантами, однак угорський уряд продовжує чинити опір цьому.

Про це заявив парламентський держсекретар Міністерства юстиції Угорщини Пал Вельнера, передає прес-служба уряду.

Вельнер каже, що Швеція втручається з боку Європейської комісії в позов, поданий проти Угорщини в Європейському суді за недотримання європейського законодавства у сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів.

Вельнер підкреслив, що промігрантські сили прагнуть втручатися у внутрішні справи Угорщини. Будапешт і раніше знав, що "промігрантські організації, фінансовані з-за кордону" лобіювали зі шведським послом в Угорщині свої власні інтереси.

Держави-члени мають право приймати участь у процесах, які розглядає Європейський суд, якщо вони бажають викласти свою позицію, зазначив він, додавши, що сама Угорщина часто робить це, і не тільки щодо угорських справ.

У той же час в рамках таких процедур держави-члени зазвичай виступають на боці інших країн, а не на стороні комісії, обурився Вельнер. На його думку, рішення шведського уряду викликає ще більший подив, оскільки Швеція є "поборником транспарентності", а мета угорського законодавства, яке комісія визнала неприйнятним, нібито полягає у забезпеченні прозорості.

Він повідомив, що угорський уряд вивчить зауваження, які будуть представлені шведським урядом пізніше, і відповість на них в рамках процедури.

Процедуру притягнення Угорщини до відповідальності за порушення законодавства ЄС Єврокомісія запустила в грудні 2015 року. Причина - міграційне законодавство Угорщини, яке, як стверджує Єврокомісія, суперечить європейському.

Після серії дискусій на адміністративному та політичному рівнях та ще одного офіційного повідомлення про невідповідність законодавства Комісія направила Угорщині свою обґрунтовану позицію в грудні 2017 року.

Після аналізу відповідей угорської влади Комісія вирішила, що більшість проблемних питань досі не вирішені й тепер вирішила подати на Угорщину в Суд Європейського Союзу. Це останній етап санкційної процедури. Крім того, Європейська комісія у четвер почала санкційну процедуру проти Будапешта через міграційні закони "Стоп Сорос".

Комісія направила Угорщині офіційне повідомлення щодо нещодавно схваленого пакету законів, які передбачають кримінальну відповідальність за дії на підтримку подачі клопотань про надання притулку і ще більше обмежують право просити про притулок. У червні парламент Угорщини прийняв спірні закони, відомі під назвою "Стоп Сорос". Вони передбачають покарання за "промоцію чи організацію незаконної міграції".

Керівна партія Угорщини "Фідес" заявила, що "Брюссель знову захищає Сороса" та "намагається тиснути на Угорщину".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua