Українська активістка, депортована Польщею за межі ЄС, прибула до Німеччини

Четвер, 13 вересня 2018, 12:09

Віце-президент польського фонду "Відкритий діалог" Людмила Козловська прибула до Берліна, де візьме участь у слуханнях Бундестагу про порушення законності у Польщі та Угорщині. 14 серпня Варшава депортувала українку, заборонивши їй в'їзд до країн Шенгенської зони.

Про це пише Onet.

За даними видання, підґрунтям для оформлення візи став "національний інтерес Німеччини". Козловську запросили німецькі парламентарі взяти участь у слуханні в Бундестазі під назвою "Права людини в небезпеці - ліквідація законності в Польщі та Угорщині".

"Я розповім вам, як польська влада використала дезінформацію, особисті напади та весь державний апарат, щоб вигнати мене з Польщі", - сказала вона.

 
Франк Швабе, Людмила Козловська, Бартош Крамек

Департамент контррозвідки Агентства внутрішньої безпеки Польщі пояснював, що депортація обумовлена "істотними сумнівами" щодо фінансування фонду "Відкритий діалог". Зокрема, фонд звинувачують у фінансуванні з боку РФ, незважаючи на те, що він допомагав українській армії і декларує діяльність на підтримку продовження санкцій ЄС проти Москви.

Козловська заявила, що її депортація - це особиста помста Маріуша Камінського, колишнього глави Центрального антикорупційного бюро, її чоловіку Бартошу Крамеку, голові ради фонду "Відкритий діалог".

Крамек - відомий акціями протесту перед Сеймом і судами активіст, який бореться за громадянські права. У липні минулого року він опублікував на своїй сторінці у Facebook маніфест із закликом "скинути уряд" правлячої партії "Право і справедливість (PiS). Відтоді фонд перебуває у стані перманентного конфлікту з урядом.

Ще в липні Козловська домовлялася виступити у німецькому парламенті з депутатами Франком Швабе і Андреасом Ніком.

"Після депортації справи ускладнилися, але минулого тижня я отримала офіційне запрошення на слухання в парламенті Німеччини. 10 вересня я отримала короткострокову спеціальну візу до Німеччини. Примітно, що колишній глава польського Міністерства закордонних справ Вітольд Ващиковський у недавньому інтерв'ю зізнався, що моя висилка була спробою блокувати "антипольську" діяльність фонду в Європі, зокрема контакти з зарубіжними політиками. Я думаю, що захищаю інтереси Польщі та Європи, які не відповідають інтересам PiS", - сказала Козловська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua