КНДР погодилася закрити ядерні об'єкти і допустити інспекторів

Середа, 19 вересня 2018, 08:53

КНДР пообіцяла закрити ряд ядерних об'єктів, майданчиків для випробувань і допустити для перевірок міжнародних інспекторів.

Про це заявив президент Південної Кореї Мун Чже Ін після саміту з лідером КНДР Кім Чен Ином в Пхеньяні, повідомляє ВВС.

Мун сказав, що лідер КНДР "погодився на закриття випробувального полігону для ракетних двигунів Тончхан-рі і пускової шахти для ракет" і, що важливо, що це буде зроблено "в присутності експертів з відповідних країн", які могли б перевірити, що об'єкти вже не в робочому стані.

 
Президент Південної Кореї Мун Чже Ін та лідер КНДР Кім Чен Ин

Він сказав, що Кім Чен Ин також погодився закрити ядерний реактор в Йонбені - де, як вважається, Північна Корея виробляє матеріал, який використовується в ядерних випробуваннях, - але тільки якщо США зроблять відповідні кроки, про які домовилися лідери США і КНДР на зустрічі в Сінгапурі.

Агентство Yonhap повідомляє, що виступаючи на спільному прес-брифінгу після саміту, Кім Чен Ин заявив, що сторони взяли на себе "тверду прихильність" активно прагнути перетворити Корею в мирну землю без ядерної зброї або загрози.

Він вперше згадав про денуклеаризацію перед зарубіжними ЗМІ, крім своїх письмових угод на вищому рівні і повідомлень, переданих через спеціальних посланців.

Кім Чен Ин також погодився на закриття випробувального полігону і стартового майданчика в зоні випробувань ракетної зони Донгчан-рі, також відомої як випробувальний полігон Сохе, недалеко від кордону з Китаєм.

Обидві країни також заявили про нові успіхи в міжкорейських зв'язках, оголосивши про плани щодо зв'язування своїх залізниць, додаткових зусиль по об'єднанню сімей, і співробітництво в галузі охорони здоров'я.

Мун запросив північнокорейського лідера в Сеул, припускаючи, що візит повинен відбутися до кінця цього року. Це може бути перший візит лідера КНДР з часів Корейської війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: