МЗС РФ: американська база в Польщі загрожує Росії

Середа, 26 вересня 2018, 11:52

Плани зі створення військової бази США в Польщі становлять загрозу для Російської Федерації.

Про це у коментарі "РИА Новости" заявив заступник міністра закордонних справ РФ Александр Грушко.

Грушко зазначив, що розміщення військової бази США в Польщі буде означати руйнування засадничого акту Росія - НАТО, який забороняє подібні кроки.

Російський дипломат попередив, що поява цієї бази змусить Москву вжити ряд "додаткових військово-технічних запобіжних заходів", які забезпечать безпеку Росії в нових умовах.

"Ніяких ілюзій не повинно бути: створення такої бази поблизу наших кордонів призначене для проекції сили в бік російського кордону", - резюмував заступник голови МЗС Росії.

Президент Польщі Анджей Дуда попросив США про розміщення постійної американської військової бази, запропонувавши назвати її "Форт Трамп". Дуда пояснив, що американська база буде оплотом проти загрози з боку Росії.

Трамп оцінив створення постійної американської бази в Польщі приблизно в 2 мільярди доларів.

Пентагон перебуває на початковій стадії оцінки території в Польщі, де може бути створена постійна база американських військ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.