Європарламент заблокував виділення Туреччині 70 млн євро

Середа, 26 вересня 2018, 14:31

Комітет Європарламенту з питань бюджету ухвалив рішення скасувати виділення Туреччині допомоги в сумі 70 млн євро на підготовку до вступу в ЄС.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ЄП.

У листопаді минулого року під час бюджетних переговорів Європарламент та Рада ЄС прийняли рішення розмістити в резерві 70 млн євро в рамках коштів для підготовки до вступу Туреччини за умови, що "Туреччина вживатиме достатніх заходів для поліпшення у сферах верховенства права, демократії, прав людини та свободи преси".

Проте в річному звіті Єврокомісії з питань Туреччини, опублікованому 17 квітня 2018 року, міститься висновок, що "Туреччина значно відійшла від Європейського Союзу, зокрема у сфері верховенства права та основних прав, а також через послаблення ефективних перевірок та балансів у політичній системі".

Таким чином, умова, встановлена бюджетним комітетом, не була виконана.

Зазначені 70 млн євро пропонується перерозподілити на реалізацію заходів ЄС із подолання міграційної кризи, зокрема у регіоні Центрального Середземномор'я. Рішення мають ухвалити на сесії Європарламенту 3 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

10 головних питань про геноцид в Україні, покарання за нього та міжнародні суди

"Увесь світ бачить фото з Бучі, Маріуполя, Харкова. То для чого потрібні інші докази, якщо звірства росіян і так очевидні?"

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.