Європарламент закликає заборонити неофашистські групи

Понеділок, 29 жовтня 2018, 13:33

Європейський парламент закликає вжити жорстких заходів проти неофашистських та неонацистських груп, які в даний час користуються певним рівнем свободи дій в кількох країнах.

Про це повідомляє Euractiv.

Євродепутати ухвалили резолюцію, яка засуджує збільшення кількості інцидентів, пов'язаних з ненавистю та нетерпимістю в Європі. Резолюція також закликає до вжиття заходів проти невеликих крайніх правих груп, які сприяють підвищенню рівня ксенофобії.

"Відсутність серйозних дій проти неофашистських та неонацистських груп дозволила виникнути нинішньому ксенофобному спалаху в Європі", - йдеться у резолюції.

Євродепутати особливо відзначили зростання серйозних нападів, спричинених ксенофобією, такими як атаки 2011 року в Норвегії, вбивство британської депутатки Джо Кокс та недавній напад на євродепутатку атака Елеонару Ференцо.

Резолюція закликає держави-члени засудити і посилити покарання за злочини на ґрунті ненависті. Більш того, документ вимагає заборони неофашистських та неонацистських груп або будь-якої іншої групи або об'єднання, яка прославляє нацизм і фашизм.

Ще одним важелем для дій, яку підтримують депутати Європарламенту, є це боротьба з мовою ненависті в інтернеті, який є основним інструментом поширення расистської, фашистської та ксенофобної риторики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.