Рівень забруднення повітря в Європі перевищує норми ЄС і ВООЗ - звіт

Понеділок, 29 жовтня 2018, 16:11

Рівень забруднення повітря в Європі перевищує норми Євросоюзу та Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), проте поступово зменшується.

Про це йдеться у звіті Європейського агентства з охорони навколишнього середовища (EEA).

За даними аналітиків, автомобільний транспорт є одним з основних джерел забруднення атмосфери в Європі, зокрема викиду шкідливих забруднюючих речовин, таких як діоксид азоту та твердих часток.

Викиди від сільського господарства, виробництва енергії, промисловості та домашніх господарств також сприяють забрудненню повітря.

"З точки зору забруднення атмосфери викиди автотранспорту часто є більш шкідливими, ніж ті, що походять з інших джерел, оскільки це відбувається на землі і, як правило, відбувається в містах, близько до людей. Ось чому так важливо, щоб Європа подвоїла зусилля щодо скорочення викидів", - заявив виконавчий директор EEA.

За даними EEA, відсоток жителів, які підпадають під вплив цих шкідливих для здоров'я факторів, дещо знижується.

У звіті повідомляється, що перевищення рівня твердих частинок стало причиною передчасної смерті близько 422 тисяч людей в 41 країні Європи у 2015 році. Дія діоксиду азоту викликала близько 79 тисяч смертей, а концентрація озону - 17,7 тисячі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.