У Польщі готують першу серйозну поступку у протистоянні з ЄС

Середа, 21 листопада 2018, 14:06

Керівна партії Польщі "Право і справедливість" внесла до Сейму законопроект, яким пропонує змінити суперечливий закон про Верховний суд, щоб повернути суддів, яких по досягненню ними 65 років відправили на пенсію.

Про це повідомляє RMF24.

Така пропозиція була внесена до Сейму через місяць після того як Суд ЄС у якості попереднього заходу зобов’язав Польщу негайно призупинити дію скандального закону і повернути відправлених на пенсію суддів.

Пропонований законопроект передбачає скасування статей закону про Верховний суд, дію яких призупинив Суд ЄС, а також разове повернення до роботи суддів, яких вже відправили на пенсію. Каденцію ж голови Верховного суду пропонують визнати за неперервну.

Варто зазначити, що новий законопроект є першою серйозною поступкою Польщі у її майже трирічному протистоянні з Європейським союзом з приводу верховенства права. Критикуючи закон про Верховний суд, Єврокомісія звинувачувала Польщу у спробах правлячої партії встановити контроль над судовою владою.

Юристи і експерти стверджували, що примусова відправка суддів на пенсію суперечить Конституції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.