В Будапешті пікетували державний телеканал: 2 тисячі людей вимагали незалежних ЗМІ

фото
Вівторок, 18 грудня 2018, 09:13

Близько 2 тисяч угорців у понеділок ввечері протестували біля будівлі державного телеканалу, вимагаючи незалежності громадських ЗМІ та судів.

Демонстрація стала останньою із серії акцій протесту, що об’єднують розділену угорську опозицію, яка виступає проти уряду Віктора Орабна, повідомляє Reuters.

Протестуючі кричали "Брудний Фідес", маючи на увазі правлячу партію Орбана. Вони тримали в руках банери, зокрема, із написом "Телебачення втратило свій характер громадського" - заявляючи, що телебачення стало рупором уряду.

 

Акцію протесту охороняли сотні екіпірованих поліцейських.

 

Раніше у понеділок охоронці вигнали з будівлі телеканалу двох опозиційних депутатів, які спробували проникнути в студію, щоб зачитати "петицію проти авторитарного режиму" Орбана.

Речник правлячої партії "Фідес" розкритикував депутатів за те, що вони пішли в будівлю телеканалу, заявляючи, що вони зловживають своїми парламентськими повноваженнями, намагаючись "втрутитися в редакційні процеси".

Протест у понеділок відбувся наступного дня після того, як близько 10 тисяч людей протестували в Будапешті проти нових змін у трудовому кодексі, які критики називають "рабськими".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.