Чехія може оподаткувати виплати церкві вже з 2020 року

Четвер, 10 січня 2019, 10:30

Керівні чеські партії ANO і ČSSD підтримали проект Комуністичної партії, що передбачає оподаткування фінансових коштів, які церкви отримують в рамках реституції як компенсацію за майно, захоплене колишнім комуністичним режимом.

Про це пише Radio Praha.

ANO прем'єра Андрея Бабіша i соціал-демократи готові ввести податок вже з 2020 року, йдеться у повідомленні.

Раніше партії схилялися до відтермінування введення податку до 2021 року.

Нагадаємо, комуністи мають 15 депутатів у чеському парламенті і надають діючому уряду меншості "тиху підтримку". Введення оподаткування компенсацій за церковне майно є однією з умов співпраці з владним тандемом.

Згідно з чинним законом, католицьким і протестантським церквам протягом 30 років, починаючи з 2013 року, виплачуватимуть кошти, які в сумі складуть 59 млрд крон (2,8 мільярда доларів). Голова католицької церкви Чехії кардинал Домінік Дука назвав проект введення податку на ці кошти "скандальним".

Прем’єр Бабіш стверджує, що така велика компенсація - занадто щедра і потребує коригування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.