Україна визначила умови запровадження моніторингу в Керченській протоці

П'ятниця, 18 січня 2019, 20:31

Україна наполягає, що у разі запровадження механізму моніторингу у Керченській протоці Росія не повинна отримати можливості для маніпуляцій.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільній прес-конференції з німецьким колегою Гайко Маасом у Києві.

"Росія не повинна отримати можливості маніпулювати моніторингом, щодо якого ми досягнемо згоди. Наприклад, спроби РФ затягнути фахівців Німеччини і Франції до Керченського порту і таким чином політично намагатися легалізувати окупацію Криму за визначенням неможливі", - сказав Клімкін.

Він підкреслив, що для України неприпустима ідея отримання згоди окупанта щодо доступу до окупованої території.

Також, зазначив Клімкін, моніторинг має базуватися на чіткій політичній позиції щодо неправомірності узурпації Росією суверенних прав України.

Україна також наполягає, що механізм моніторингу має бути зосереджений на досягненні свободи навігації.

"Ми прекрасно розуміємо, що принцип свободи навігації і безпеки навігації важливі, але це два фундаментально різних принципи. Механізм моніторингу, про який ми будемо говорити, не має обмежуватись фізичними аспектами руху суден Керченською протокою або питанням лоцманської підтримки. Він має бути зосереджений на досягненні свободи навігації", - сказав міністр.

Під час переговорів голови МЗС обох країн домовились провести експертні консультації, після яких можливий вихід на переговори на політичному рівні.

"Ми домовились провести з Гайко експертні консультації. Там є і юридичні аспекти, і технічні аспекти. І якщо у нас буде прогрес, розуміння, у нас є шанс вийти на дискусію на політичному рівні", - додав Клімкін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua