Британія почне нові переговори з ЄС щодо митного режиму в Північній Ірландії

Вівторок, 29 січня 2019, 23:48

Парламент Великої Британії проголосував про внесення змін до угоди про Brexit.

Як повідомляє BBC, депутати підтримали лише дві з усіх запропонованих правок.

Зокрема, 317 голосами проти 301-го було прийнято ключову поправку – про необхідність нових переговорів із ЄС щодо кордонів між Ірландією та Північною Ірландією. Зокрема, із угоди з ЄС пропонується повністю прибрати "бекстоп" - можливість навіть тимчасового збереження митного режиму ЄС у Північній Ірландії.

Це єдина правка в угоді з ЄС, яка була підтримана британським урядом. Щоправда, прем’єр Тереза Мей визнає, що ЄС не хоче повертатися до нових переговорів, однак обіцяє знайти нову формулу, що дозволить унеможливити "бекстоп".

Крім того, була підтримана правка, яка унеможливлює "жорсткий" Brexit у випадку, якщо уряд не погодить із парламентом формати виходу.

Разом із тим не було підтримано низку правок, які пропонували перенесення дати виходу Британії зі складу ЄС. Також депутати не підтримали можливість проведення повторного референдуму та не підтримали ідею, за якою Шотландія може залишитися в складі ЄС навіть після виходу Британії.

Детальніше про спроби перегляду угоди з ЄС можна почитати у статті ""День бабака": Лондон шукає та не знаходить нові умови Brexit".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua