57% українців підтримують вступ в ЄС, 44% - за приєднання до НАТО – опитування

П'ятниця, 22 лютого 2019, 17:20

Вступ України до Європейського Союзу підтримують понад 57% українців, понад 44% мешканців країни підтримали б приєднання до НАТО.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування Центру "Социс", проведеного з 8 по 18 лютого 2019 року.

На питання, якби найближчим часом стався референдум щодо вступу України в Євросоюз, "за" проголосували 57,1% опитаних, "проти" - 24,2%. Вагалися з відповіддю 11,7%, не брали б участі в такому референдумі - 7%.

Найбільше прихильників приєднання України до ЄС - на заході країни (75,9%), і в Києві (70,9%), найменше - на півдні (42%) і сході України (31,5%). Водночас на півдні і сході найбільше противників євроінтеграції України (35% і 51,2% відповідно), найменше противників - на заході (8,3%).

Якби найближчим часом стався референдум щодо вступу України в НАТО, 44,3% респондентів підтримали б таке приєднання, "проти" проголосували б 32,3% опитаних. Вагалися з відповіддю - 16,2%, не брали б участі в референдумі - 7,3%.

Найбільша кількість тих, хто готовий підтримати вступ України в НАТО, мешкає на заході країни (63,4%) і в Києві (64,5%), найменше - на півдні і сході (22,4% і 20,2% відповідно). Найбільше тих, хто готовий проголосувати проти приєднання України до Північноатлантичного альянсу - на півдні (50,2%) і сході (64,5%), найменше противників Альянсу - на заході (11,9%).

На запитання про те, яким шляхом потрібно розвиватися Україні, 37,6% респондентів відповіли, що потрібно визначити свій власний шлях розвитку з опорою виключно на свої ресурси.

Про те, що Україні потрібно йти до членства в Євросоюзі вважають 36,4% респондентів, за інтеграцію з ЄС при розвитку тісних відносин з сусідніми країнами на сході виступають 11,1% опитаних. Відновлення тісних відносин з Росією і країнами СНД підтримують 9,1%. Вагалися з відповіддю 5,3%, ще 0,8% назвали інший варіант.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують".