У Латвії хочуть заборонити носити військову форму тоталітарних режимів, в тому числі СРСР

Вівторок, 19 березня 2019, 10:00

У Сеймі Латвії запропонували заборонити на громадських заходах носити форму тоталітарних режимів, у тому числі форму Червоної армії.

Про це повідомляє портал Delfi з посиланням на Райвіса Зелтітса, генерального секретаря ВЛ-ТБ/ДННЛ (націонал-консервативна партія Об'єднання "Вітчизні та свободі/ДННЛ". - Ред.), яка ініціювала пропозицію. 

Автор поправок до закону "Про збори, ходи і пікети" Едвінс Шноре пропонує заборонити форми тоталітарних режимів на будь-яких громадських заходах. Йдеться як про форму Червоної Армії і НКВС, так і про форму нацистської Німеччини. За порушення закону передбачено штраф - 700 євро.

Якщо Сейм підтримає ці поправки, то пенсіонери не зможуть 9 травня приходити до пам'ятника Визволителям у своїй військовій формі. Шноре вказав, що "люди, одягнені у формений одяг Червоної Армії і НКВС скоїли злочини проти громадян Латвії, в тому числі геноцид, депортації і вбивства". Саме тому використання цієї форми неприпустимо на громадських заходах.

Шноре сказав, що у вівторок відбудеться друге читання в комісії Сейму з прав людини і громадських справ. Він розраховує, що законопроект буде схвалений в квітні і вступить в силу до 9 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua