У Латвії хочуть заборонити носити військову форму тоталітарних режимів, в тому числі СРСР

Вівторок, 19 березня 2019, 10:00

У Сеймі Латвії запропонували заборонити на громадських заходах носити форму тоталітарних режимів, у тому числі форму Червоної армії.

Про це повідомляє портал Delfi з посиланням на Райвіса Зелтітса, генерального секретаря ВЛ-ТБ/ДННЛ (націонал-консервативна партія Об'єднання "Вітчизні та свободі/ДННЛ". - Ред.), яка ініціювала пропозицію. 

Автор поправок до закону "Про збори, ходи і пікети" Едвінс Шноре пропонує заборонити форми тоталітарних режимів на будь-яких громадських заходах. Йдеться як про форму Червоної Армії і НКВС, так і про форму нацистської Німеччини. За порушення закону передбачено штраф - 700 євро.

Якщо Сейм підтримає ці поправки, то пенсіонери не зможуть 9 травня приходити до пам'ятника Визволителям у своїй військовій формі. Шноре вказав, що "люди, одягнені у формений одяг Червоної Армії і НКВС скоїли злочини проти громадян Латвії, в тому числі геноцид, депортації і вбивства". Саме тому використання цієї форми неприпустимо на громадських заходах.

Шноре сказав, що у вівторок відбудеться друге читання в комісії Сейму з прав людини і громадських справ. Він розраховує, що законопроект буде схвалений в квітні і вступить в силу до 9 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.