ЄС штрафуватиме партії за зловживання особистими даними виборців

Вівторок, 19 березня 2019, 16:28

ЄС буде штрафувати політичні партії та фонди, які зловживатимуть персональними даними громадян напередодні виборів до Європейського парламенту.

Про затверджене рішення у вівторок повідомили у прес-службі Ради ЄС, повідомляє "Європейська правда".

"Сьогодні Рада ухвалила правила, спрямовані на те, щоб європейські політичні партії не використовували особисті дані на виборах в Європарламент", - йдеться у повідомленні.

Нові правила дозволять накладати фінансові санкції на європейські політичні партії та фонди, які навмисно впливають або намагаються вплинути на результати виборів в Європарламент, скориставшись порушеннями правил захисту даних.

Для встановлення порушень європейськими політичними партіями та фондами буде встановлена спеціальна процедура. Виписувати штрафи буде спеціальний експертний комітет, створений при Єврокомісії в 2014 році.

Читайте також
В ЄС побоюються втручання російських хакерів у вибори до Європарламенту – ЗМІ

Штрафи складатимуть 5% від річного бюджету відповідної європейської партії або фонду. Крім того, європейська партія або фонд, яких оштрафують, не зможуть отримати фінансування з бюджету ЄС наступного року. Нові правила набудуть чинності в день їх публікації.

Нагадаємо,  в українському уряді розраховують на збереження підтримки з боку Європейського парламенту після цьогорічного циклу виборів, попри посилення популістів та ультраправих у ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua