Проєвропейські партії збережуть більшість у Європарламенті - опитування

Четвер, 18 квітня 2019, 15:10

Альянс проєвропейських консервативних, соціалістичних і ліберальних партій отримає абсолютну більшість на виборах до Європейського парламенту в наступному місяці, хоча представництво євроскептиків у парламенті зросте.

Такі дані засвідчило оприлюднене в четвер опитування, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Сьогодні більшість у Європейському парламенті має коаліція правоцентристських і лівоцентристських груп.

Партія Brexit – абсолютний лідер в Британії перед виборами до Європарламенту

Згідно з новим опитуванням, яке включає в себе опубліковані 15 квітня національні опитування, та передбачає, що кількість місць залишиться на рівні 751, правоцентристська Європейська народна партія (ЄНП) залишиться найбільшою групою зі 180 місцями, що становить 24% від загальної кількості депутатів. Сьогодні група має 29% мандатів.

Соціалісти і демократи будуть на другому місці зі 149 мандатами, що дорівнює 19,8%. Третє місце прогнозують лібералам з 10% (76 місць).

Оскільки очікується, що Велика Британія візьме участь у виборах у зв’язку з відкладенням виходу з ЄС, частка місць євроскептиків у парламенті може зрости до 14,3% у порівнянні з сьогоднішніми 10%.  

Порошенко каже, що 2024 року балотуватиметься у Європарламент

Зокрема, євроскептична група "Європа свободи і прямої демократі", до якої входить Партія незалежності Великої Британії, отримає 6%. Націоналістична "Європа націй і свобод" (ENF), яка включає італійську "Лігу" та французьку ультраправу партію "Національне зібрання", збільшить свою підтримку від 3,3% до 8,3%.

Група європейських консерваторів і реформістів (ECR), до якої входить партія PiS польського лідера і євроскептика Ярослава Качинського, отримає 8,8%.

Група "Альянс лібералів і демократів за Європу" (ALDE) розраховує завоювати 10,1% голосів. Європейські об'єднані ліві/Ліво-зелені Півночі – 6,1%, Зелені – Європейський вільний альянс – 7,6%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: