Президентку Естонії розкритикували за зустріч з Путіним

П'ятниця, 19 квітня 2019, 11:30

Лідер списку естонської партії "Вітчизна" на виборах у Європарламент Ріхо Террас, який очолив список на виборах до Європарламенту, заявив, що при спілкуванні з Росією потрібно завжди бути насторожі, а єдність Європи важливіша, ніж зустріч з російським президентом.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал ERR.

"Будучи членом НАТО і Євросоюзу, Естонія завжди керувалася принципом, що в наших інтересах розвивати єдину політику в області безпеки і зовнішніх зв'язків у відносинах з третіми країнами. У спілкуванні з східним сусідом єдність Європи особливо важлива для Естонії та інших невеликих прикордонних країн", – підкреслив Террас, додавши, що в цьому контексті ініціатива президента Керсті Кальюлайд організувати пряму зустріч з російським президентом Владіміром Путіним була відхиленням від виробленого зовнішньополітичного курсу.

"У зустрічі лідерів сусідніх держав немає нічого особливого. Але нам варто мати на увазі, що Владіміра Путіна, звичайно, більше влаштовує, коли європейські лідери їздять до нього в гості один за іншим. Таких зустрічей стає все більше. Ми завжди повинні дотримуватися обережності в спілкуванні з Росією, щоб не відпиляти гілку, на якій сидимо", – заявив Террас.

Він нагадав, що Росія часто і свідомо демонструвала відкритість щодо одних країн, і агресію – щодо інших.

"Єдність Європи важливіша, ніж зустріч з російським президентом, незалежно від тих тем, які на цій зустрічі обговорювалися. Якщо ми згадаємо недалеке минуле, то побачимо, що ентузіазм у відносинах з Росією зазвичай обертався розчаруванням", – додав Террас.

Нагадаємо, президентка Естонії Керсті Кальюлайд під час зустрічі з президентом РФ Владіміром Путіним у Москві обговорила з ним питання України та запросила відвідати Естонію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: