ЄСПЛ ухвалив рішення у справі акції "Він вам не Дімон" у Росії

Середа, 1 травня 2019, 10:15

Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити 15 299 євро координаторці штабу опозиційного політика Алексєя Навального Ельвірі Дмитрієвій.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в рішенні ЄСПЛ від 30 квітня.

Суд визнав Росію винною в порушенні п'яти статей Європейської конвенції з прав людини. Дмитрієвій присудили компенсацію моральної та матеріальної шкоди на суму 12 649 євро.

Ще 2650 євро РФ повинна компенсувати за послуги двох адвокатів активістки.

Дмитрієва була організатором неузгодженої акції "Він вам не Дімон" в Казані 26 березня 2017 року. Районний суд в Казані визнав відмову влади узгоджувати мітинг незаконною. Утім, за день до акції поліція склала на Дмитрієву протокол за заклик до участі в акції через соцмережу.

Читайте також
ЄСПЛ: РФ виплатить 76 тисяч євро братам Навальним через відсутність чесного суду

Після проведення акції Дмитрієву затримали. На неї склали ще два протоколи - за непокору вимозі співробітника поліції і порушення порядку організації мітингу. Активістку оштрафували на 11 тисяч рублів і 20 годин обов'язкових робіт.

Згідно з повідомленнями ЗМІ, 26 березня 2017 року в антикорупційних протестах по всій Росії взяли участь від 32 тис. до 93 тис. осіб у дев'яносто семи містах. Від 1666 до 1805 осіб було заарештовано та засуджено за адміністративні правопорушення.

Раніше ЄСПЛ визнав політично мотивованими арешти Навального та оштрафував РФ на 63 тис. євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua