ЄС може виділити Україні 500 млн євро, якщо затвердять перевірку е-декларацій

Вівторок, 28 травня 2019, 18:36

Європейський Союз пропонує Україні продовжити програму макрофінансової допомоги, за якою Україна може отримати 500 млн євро довгострокової дешевої позики.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", про це розповів Крістіан Даніельсон, гендиректор директорату NEAR Єврокомісії, на зустрічі з журналістами в Києві.

"Ми обговорили питання макрофінансової допомогу ЄС, яка в останні роки була історією успіху у відносинах України та ЄС. Ми обговорили кроки, необхідні для того, щоби виділити другий транш цієї допомоги", - заявив представник Єврокомісії.

Читайте також
У ЄС нагадали, що для отримання 500 млн євро макрофіну Україна має співпрацювати з МВФ

Даніельсон не уточнив, з ким саме обговорювалося це питання, але зауважив у розмові з "Європейською правдою", що воно проговорювалося на декількох зустрічах.

Представник ЄК нагадав, що можливість виділення макрофінансової допомоги залежить від наявності та виконання програми МВФ в Україні, а також наголосив на кількох умовах, які зафіксовані у договорі України з ЄС щодо макрофіну та лишаються не виконаними.

"Важливими умовами є ухвалення закону щодо протидії відмиванню грошей, про авторизованих економічних операторів, ухвалення середньострокового плану реформування митної та податкової адміністрації", - заявив він. "Також умовою є реально діюча та ефективна система перевірки електронних декларацій та початок імплементації закону про ринок електричної енергії", - підкреслив Даніельсон.

Необхідно зауважити, що система перевірки е-декларацій є давньою вимогою з боку ЄС. Україна тривалий час не виконує її, попри власні багаторазові обіцянки. 

Читайте також
В уряді розповіли про ступінь виконання вимог ЄС для отримання 500 млн євро макрофіну

У розмові з кореспондентом "Європейської правди" Даніельсон також підкреслив, що за підсумками переговорів, проведених у Києві, ЄС не очікує на виконання цих вимог до парламентських виборів, однак з боку ЄС затримки немає, питання лише у готовності України виконати вимоги.

Європейська рада у червні 2018 року остаточно затвердила четверту програму макрофінансової допомоги для України в обсязі 1 млрд євро.

У грудні Єврокомісія надала Україні перший транш макрофінансової допомоги обсягом 500 млн євро у вигляді позики під процентну ставку 1,25% річних з погашенням у квітні 2033 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах. 

Злочини навколо Земана: як оточення президента обманювало Чехію

Найближче оточення президента Земана готується до кримінальних звинувачень і, можливо, вже почало термінову евакуацію до РФ.

Від проривів до відкатів: що відбувається із виконанням Угоди про асоціацію

Понад чверть зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, Україною виконано повністю. Однак щодо ще однієї чверті завдань робота навіть не розпочиналася.