Єврокомісія зробила крок до покарання Італії за надмірні борги

Середа, 29 травня 2019, 18:42

Європейська комісія у середу надіслала італійському уряду лист з проханням пояснити становище із погіршення державних фінансів – цей крок комісії готує підгрунтя для нової суперечки Брюсселя із євроскептичною коаліцією в Римі.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.

Читайте також
Європейський центробанк попередив Італію через державний борг

Лист, підписаний єврокомісарами Валдісом Домбровскісом і П'єром Московісі, було надіслано на наступний день після того, як віце-прем'єр Італії Маттео Сальвіні назвав фіскальні правила ЄС застарілими і закликав Європейський центробанк гарантувати борг країн єврозони.

Звертаючись до правил, які Сальвіні хоче змінити, Єврокоміся просить Італію пояснити, чому у минулому році її величезний борг зріс, а не впав, як цього вимагалось.

Читайте також
Італії загрожує штраф на 3,5 млрд євро через величезний держборг

Якщо Рим не надасть до п'ятниці достатніх пояснень зростаючої заборгованості або не погодиться з тим, що він повинен обмежити свої видатки в цьому році, Єврокомісія, вірогідно, наступного тижня почне дисциплінарні заходи щодо Італії.

Лист ЄС є юридично зобов'язуючим за правилами Євросоюзу. Його адресують, якщо країни-члени не дотримуються погоджених фіскальних цілей. За вимогами ЄС загальний дефіцит бюджету не повинен перевищувати 3% від ВВП, а борг не має бути вищим за 60%.

Аналогічні листи були відправлені Франції, Бельгії та Кіпру. Кожна країна буде оцінюватися індивідуально. Ситуація в Італії є найбільш складною, а її покарання може спричинити  штраф у розмірі до 3,4 млрд євро. Розмір державного боргу Італії становить 132% ВВП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Від проривів до відкатів: що відбувається із виконанням Угоди про асоціацію

Понад чверть зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, Україною виконано повністю. Однак щодо ще однієї чверті завдань робота навіть не розпочиналася.

Секрети "відкритого неба": що змінить та чим загрожує авіаційна угода з ЄС

Яких змін варто чекати у авіасполученні України з ЄС? А також: які ризики несе "відкрите небо" для української авіації?

Парк антикорупційного періоду: чого досягли НАЗК, НАБУ, САП та інші

Діяльність антикорупційних органів - знову у центрі уваги як міжнародників (яким Зеленський обіцяв завершити конкурс на главу САП), так і політиків. Але чи є реальні результати їхньої роботи?